Olejki do masażu

Na nasz nastrój wpływa bardzo wiele różnych czynników. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy
z tego, jak ogromne znaczenie ma moc zapachu i jak można wykorzystać aromaterapię
w masażu.

Każda nuta zapachowa ma na nas działanie i wywołuje bardzo różne reakcje. Zaczynając od kuchni, gdzie czujemy zapachy różnych potraw, które wzmagają nasz apetyt, poprzez zapach ulubionych perfum ukochanej osoby, aż po niechęć i wstręt, a nawet obrzydzenie, kiedy zapach jest przykry dla otoczenia.

Aromaterapia stała się dziedziną wiedzy z zakresu medycyny naturalnej w XX wieku. Od zarania dziejów, o czym świadczą różnego rodzaju przekazy historyczne, człowiek wiedział, że przyjemny zapach wpływa pozytywnie na samopoczucie i dobry nastrój.

Zaczynamy zabieg

Przed wykonaniem zabiegu aromaterapeutycznego należy przeprowadzić wywiad z osobą masowaną, aby zebrać niezbędne informacje dotyczące nietylko masażu, ale także preferencji klienta co do olejków. Oprócz niezbędnych informacji o stanie zdrowia należy także zapytać o to, czy klient nie cierpi na alergie, w tym na konkretne oleje i olejki stosowane w masażu. Do takich olejów wykorzystywanych w masażu z pewnością można zaliczyć m.in. oleje:

arachidowy – wytwarzany z orzeszków ziemnych, bogaty w witaminy i minerały, z awokado – silnie odżywczy, szczególnie dzięki zawartej w nim wit. E.

kokosowy – działa kojąco i odżywczo na skórę, zalecany również do pielęgnacji skóry twarzy, głowy i włosów, jeden z najczęściej wykorzystywanych w masażu,

słonecznikowy – bogaty w wit. A, B, D i E, jeden z tańszych olejów bazowych,

oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia – bardzo skuteczna przy podrażnionej i suchej skórze.

migdałowy – ma łagodny, lekki zapach, rzadko wywołuje reakcje alergiczne, tak jak olej kokosowy cieszy się dużym powodzeniem,


Rzadziej stosowanymi, choć równie cennymi olejami bazowymi są m.in:

olej arganowy – naturalny olej roślinny. Zawiera duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz wit. E, a także związki zapobiegające nowotworom. Ma działanie odkażające, ujędrniające i wygładzające.

olej brzoskwiniowy – wytwarzany z jąder pestek brzoskwini. Doskonale pielęgnuje skórę.


Jak przygotować olejek do masażu?

Olejek eteryczny, który chcemy zastosować w masażu mieszamy z olejkiem bazowym i tworzymy kompozycję bazową, którą przed zabiegiem należy podgrzać. Pamiętajmy, że temperatura oleju musi być przyjemna dla ciała. Warto pamiętać o tym, żeby oleju nie podgrzać do zbyt wysokiej temperatury, ponieważ grozi to poparzeniem rąk masażysty, a co gorsze – skóry klienta. Dlatego też powinniśmy zwrócić uwagę na ten problem wcześniej i kontrolować temperaturę oleju. 

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i otrzymuj kody rabatowe na usługi w naszym SPA

O Nas

Beauty SPA w Bydgoszczy. Zadbamy o Twoje ciało i dobre samopoczucie. Robimy wszystko, aby spowolnić czas, a współczesne metody pomagają nam w tym procesie.

Nawigacja

This site was started with Mobirise themes