Ból lędźwi od pracy

Ból lędźwi od pracy to problem z którym zmaga się wiele osób. Jednym z wielu czynników, które wpływają na występowanie bólu dolnej części kręgosłupa jest charakter pracy zawodowej, która jest związana z obciążeniem układu ruchowego.

Ból pleców bardzo często pojawia się podczas podnoszenia ciężarów, skłonów oraz rotacji w obrębie dolnej części kręgosłupa. O ewentualnym wystąpieniu bólu kręgosłupa decyduje oczywiście także szereg innych czynników. Do najistotniejszych zaliczyć należy tutaj indywidualne cechy antropometryczne danego człowieka, poziom jego aktywności fizycznej (nie należy utożsamiać pracy o charakterze fizycznym z szeroko pojętą aktywnością fizyczną), uwarunkowania genetyczne oraz przebyte urazy lub choroby mogące mieć wpływ na funkcje kręgosłupa.

Jak możemy pomóc?

Masaż pleców to zabieg terapeutyczny, który powinien być przeprowadzony przez doświadczoną oraz wykwalifikowaną osobę. Masaż leczniczy kręgosłupa może zdziałać wiele dobrego: m.in. uśmierzyć ból pleców, czy ból zlokalizowany w konkretnej części kręgosłupa, zrelaksować ciało i umysł oraz uwolnić się od problemów ortopedycznych

Podczas takiego masażu w określony sposób masowane są mięśnie przebiegające wzdłuż kręgosłupa, plecy, pośladki oraz sam kręgosłup. Masażysta podczas masowania powinien omijać kości, czyli np. łopatki oraz szczególnie uważać na okolice nerek. Taki masaż trwa od kilkunastu-kilkudziesięciu minut do godziny czasu.

Jakie są powody do wykonania masażu?

● wady postawy

● bóle kręgosłupa

● przeciążenie mięśniowe i stawowe

● porażenie i niedowład

● choroba reumatoidalnego zapalenia stawów

● przyspieszenie rekonwalescencji po zabiegach, urazach oraz operacjach.


Kiedy nie należy wykonywać masażu?

● żylaki,

● krwiaki,

● kamica nerkowa,

● tętniaki,

● osteoporoza w stanie zaawansowanym,

● stany zapalne,

● naczyniaki,

● schorzenia krwi,

● miażdżyca w stanie zaawansowanym,

● nadciśnienie tętnicze krwi nie poddane leczeniu,

● epilepsja,

● choroby nowotworowe,

● choroby skóry,

● gorączka,

● choroba wrzodowa żołądka,

● ciąża,

● menstruacja.

Masaż klasyczny kręgosłupa wykonany przez profesjonalistę może przynieść nieocenione, ogromne korzyści zdrowotne i lecznicze. Uśmierza ból, który doskwierał pacjentowi w danej części kręgosłupa, rozluźnia jego mięśnie, poprawia krążenie, polepsza przepływ limfatyczny, redukuje tkankę tłuszczową, odpręża, likwiduje napięcie mięśniowe, a z drugiej strony wzmacnia tkankę mięśniową. 

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i otrzymuj kody rabatowe na usługi w naszym SPA

O Nas

Beauty SPA w Bydgoszczy. Zadbamy o Twoje ciało i dobre samopoczucie. Robimy wszystko, aby spowolnić czas, a współczesne metody pomagają nam w tym procesie.

Nawigacja

https://mobirise.com simple builder